سرمربی تیم ملی تکواندو کشورمان گفت: با سیستم هوگوهای الکترونیکی موجود در لیگ، خیلی نمی‌توان امیدوار بود که نتایج مسابقات واقعی باشد.

به گزارش وقایع نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، فریبرز عسکری درباره برگزاری مسابقات گروه «ب» لیگ برتر تکواندو اظهار داشت: به نظرم مسابقات گروه «الف» بهتر بود، اما در مسابقات گروه «ب» نیز جوانان گمنامی را دیدم که باانگیزه بازی می‌کردند و قطعاً با تمرین، زحمت و ممارست می‌توانند در آینده برای خود اسم و رسمی دست و پا بکنند. متأسفانه همچنان خلاء بازیکن سنگین وزن را داریم و در اوزان بالا، مسابقات چنگی به دل نمی‌زد و فکر می‌کنم این موضوع یکی از نقاط ضعف ماست. برای جبران این مشکل باید کار ریشه‌ای انجام بدهیم که زمان‌بر خواهد بود و تا امروز زمان را از دست دادیم و باید تلاش کنیم در این قسمت اصلاحاتی داشته باشیم.

وی در مورد عملکرد فرزان عاشورزاده گفت: فرزان در بازی اول مقابل یکی از بازیکنان خوب لیگ که در سال گذشته عملکرد درخشانی داشت، خیلی خوب عمل کرد. فرزان تصمیم گرفته است در مسابقات داخلی در وزن چهارم  و در مسابقات بین‌المللی در وزن سوم حضور داشته باشد. بر همین اساس و با توجه به تغییر وزن، او نیاز به زمان دارد تا در وزن جدید جا بیفتد و این موضوع طبیعی است.

سرمربی تیم ملی تکواندو خاطرنشان کرد: در بازی دوم حریف او سنگین وزن‌تر بود و بازی کردن مقابل حریفان گمنام سنگین‌تر است، چرا که چیزی برای از دست دادن ندارند و با تمام وجود می‌جنگند، اما در مجموع عملکرد فرزان قابل دفاع بود. از طرفی بارها گفتم که با سیستم هوگوهای الکترونیکی موجود در لیگ، خیلی نمی‌توان امیدوار بود که نتایج مسابقات واقعی باشد. باید ببینیم نفراتی که بالا می‌آیند عملکردشان در مسابقات رسمی و با هوگوهای جهانی چگونه خواهد بود که این موضوع مهمی است.

عسکری درباره اینکه احتمال تغییر در ترکیب مسابقات قهرمانی آسیا وجود خواهد داشت، گفت: ما قبل از تعویق مسابقات قهرمانی آسیا در سال گذشته قرار بود با دو تیم در این مسابقات حضور داشته باشیم. یک تیم، تیم اصلی و ملی ما بود و تیم دیگر نفراتی بودند که سهمیه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را از طریق جام ریاست فدراسیون جهانی کسب کرده بودند و قرار بود هزینه‌های اعزام آن تیم را نیز فدراسیون پرداخت کند.

وی افزود: در حال حاضر یک سال از آن زمان گذشته و همه چیز تغییر کرده است و باید ابتدا جلسه‌ای با فدراسیون داشته باشم تا ببینم باز هم با وجود مخارج بالا تمایل به اعزام تیم دوم دارند یا نه. این یک بخش کار برای نفرات حاضر در تیم دوم است، اما در تیم اول احتمال تغییرات وجود دارد و دلیل این کار نیز هدف‌گذاری ما برای المپیک و احتمال تغییر وزن نفرات المپیکی در مسابقات قهرمانی آسیا خواهد بود. طبیعتاً با تغییر وزن نفرات المپیکی، ترکیب به هم خواهد خورد و در این شرایط شاید در برخی اوزان مسابقات انتخابی را برگزار کنیم و  بهتر است عزیزان تمرینات خود را داشته باشند.

سرمربی تیم ملی تکواندو راجع به مصدومیت هادی‌پور و عدم حضور او در مسابقات لیگ نیز اظهار داشت: آرمین از دو ماه گذشته آسیبی در زانوی خود داشت و تحت درمان بود. خدا را شکر روند درمانش خیلی خوب پیش رفته بود و او در اردو سنگین‌ترین تمرینات فنی و بدنسازی را انجام می‌داد. متأسفانه در روز اول برگزاری مسابقات گروه «ب» پای او سر می‌خورد و زانویش خالی می‌کند. باید از استاد خلیفه و کادر فنی تیم دانشگاه آزاد تشکر کنم که برای جلوگیری از تشدید مصدومیت هادی‌پور با یک تصمیم حرفه‌ای او را به زمین نفرستادند. کار درمان آرمین از روز جمعه شروع شد تا در سریع‌ترین زمان به تمرینات بازگردد.