امروز ارزش سهام بازارهای بورس آسیا و اروپا با خوش بینی بازار به تصویب محرک های اقتصادی و نیز مقابله با بیماری کووید ۱۹ رشد کرد. به گزارش وقایع نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، امروز ارزش بازارهای بورس اروپا تحت تاثیر خوش بینی به برنامه های حمایتی در زمان «بایدن» رئیس جمهور آمریکا […]

امروز ارزش سهام بازارهای بورس آسیا و اروپا با خوش بینی بازار به تصویب محرک های اقتصادی و نیز مقابله با بیماری کووید ۱۹ رشد کرد.

به گزارش وقایع نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، امروز ارزش بازارهای بورس اروپا تحت تاثیر خوش بینی به برنامه های حمایتی در زمان «بایدن» رئیس جمهور آمریکا افزایش یافت و سرمایه گذاران چشم به بانک مرکزی اروپا دوخته اند تا اقداماتی را برای سلامت اقتصادی منطقه یورو انجام دهد.

امروز شاخص سهام یورو استاکس ۶۰۰ به میزان ۰٫۴ درصد افزایش یافت و رکورد جدیدی را از زمان فوریه تاکنون ثبت کرد و ارزش سهام بخش های تکنولوژی، مسافرت، خدمات رفاهی و خودروسازی نیز بیشترین افزایش ارزش را داشتند.

ارزش سهام منطقه اروپا ۰٫۳ درصد در آستانه نشست بانک مرکزی این منطقه افزایش یافت که انتظار می رود مسئولان این بخش سیاست های مالی را ثابت نگه دارند اما محرک های اقتصادی بیشتری را برای مقابله با بیماری کووید ۱۹ به تصویب برسانند.

افزایش این بیماری تا حدود زیادی چشم انداز بورس را در این منطقه به شدت تضعیف کرده بود.

افزایش ارزش سهام بازارهای بورس آسیا

ارزش سهام بازارهای بورس آسیا نیز پس از آغاز به کار ریاست جمهوری آمریکا که بلافاصله دهها دستور اجرایی را صادر کرد، افزایش یافت. از  جمله این دستورات برگشت دوباره آمریکا به توافق بین المللی ۲۰۱۵ پاریس بود که سال گذشته ترامپ به بهانه اینکه این توافق برای اقتصاد آمریکا هزینه زا است، عقب نشینی کرد.

قرار است بانک مرکزی آمریکا امروز در یک  کنفرانس خبری سیاست های مالی این کشور را نیز اعلام کند.