مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور از امشب، گفت: آسمان تهران روز آینده نیمه ابری تا ابری همراه با غبار صبحگاهی در بعدازظهر بارش باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

بارش برف و تگرگ، به گزارش وقایع نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز در اغلب مناطق کشور جوی پایدار و آرام حاکم است و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت را داریم.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از امروز تا ظهر جمعه در استان‌های گیلان و اردبیل وزش باد شدید جنوبی را داریم که سبب افزایش نسبی دما می شود.

وی بیان کرد: بعد از ظهر شنبه و یک‌شنبه در استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز و شرق کشور وزش باد شدید و در برخی نقاط شرق و جنوب شرق کشور گرد و خاک خواهیم داشت.

ضیائیان اظهار کرد: خلیج فارس از بعد از ظهر جمعه تا اوایل وقت‌ یکشنبه مواج و متلاطم خواهد بود.

* ورود سامانه بارشی به کشور از امشب

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: از اوایل امشب سامانه بارشی به تدریج از غرب وارد کشور می‌شود و سبب ابرناکی و بارش برف و باران در استان‌های کردستان، کرمانشاه و جنوب آذربایجان غربی خواهد شد.

وی افزود: روز جمعه ۱۷ بهمن گستره فعالیت این سامانه بارشی استان‌های واقع در غرب و شمال غرب کشور، جنوب غرب و دامنه‌های جنوبی البرز و بعد از ظهر به تدریج استان‌های واقع در سواحل جنوبی دریای خزر را فرا می‌گیرد.

ضیائیان بیان کرد: روز جمعه بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به ‌صورت برف است و در مناطق جنوبی کشور رگبار و رعد و برق گاهی با وزش باد شدید موقت و احتمال تگرگ داریم.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد: روز جمعه بارش ها در استان‌های کرمانشاه، ایلام، کردستان، شمال لرستان، جنوب آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی شدت بیشتری دارد.

وی بیان کرد: روز شنبه‌ ۱۸ بهمن بارش‌ها نیمه غربی کشور و سواحل شمالی را در بر می‌گیرد و شدت بارش‌ها در شمال و شمال شرق خوزستان، شمال بوشهر، شمال فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، زنجان و ارتفاعات البرز مرکزی خواهد بود و احتمال وقوع تگرگ در استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب کشور پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان گفت: روز یکشنبه ۱۹ بهمن با حرکت این سامانه به سوی شرق، فعالیت آن در شمال غرب و غرب و دامنه‌های جنوبی البرز کاسته می‌شود و گستره فعالیت آن جنوب غرب، جنوب، مرکز، شرق سواحل خزر شرق و شمال شرقی کشور را در بر می‌گیرد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: رو‌ز یکشنبه بارش در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، جنوب چهارمحال و بختیاری، شمال فارس و اصفهان شدت بیشتری دارد.

وی اظهار کرد: روز دوشنبه ۲۰ بهمن در برخی مناطق استان‌های واقع در شمال شرق بارش پراکنده را خواهیم داشت ‌و در نیمه شرقی کشور وزش باد غالب است و در سایر مناطق کشور آسمان صاف است.

* بارش بعداز‌ظهر فردا در پایتخت

ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران روز آینده نیمه ابری تا ابری همراه با غبار صبحگاهی در بعدازظهر بارش باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱۶ و ۹ درجه خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۶ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و‌ ارومیه و کرمان با کمینه دمای یک درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.