یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غنی سازی ۲۰ درصدی مقدمه ای درجهت ایجاد قدرت برای تیم مذاکره کننده است، تاکید کرد: دولت باید از این ظرفیتی که اکنون ایجاد شده است بهره ببرد.

به گزارش وقایع نیوز به نقل از ایسنا، حجت الاسلام احمد حسین فلاحی با اشاره به آغاز غنی سازی ۲۰ درصدی اورانیوم در کشور گفت: دولت باید از این ظرفیتی که اکنون ایجاد شده است بهره ببرد و تیم مذاکره کننده باید بر این موضوع تاکید کنند که مجلس ما و مردم ما چنین مطالبه ای دارند و ما هم نمی توانیم بیش از این امتیاز بدهیم و شما باید تحریم ها را لغو کنید.

وی افزود: درصورتی که مسئولین قصد داشته باشند مذاکره را ادامه بدهند باید به این مهم توجه شود که مشت مذاکره کنندگان خالی است، چراکه امتیازاتی که طرف مقابل درخواست می کرد پیش تر داده شده بود، از این رو طرف مقابل در مذاکره بر موضوع موشکی و حضور منطقه ای تمرکز می کرد ولی برای اینکه طرف مقابل مذاکره بر روی موضوع هسته ای پاسخگو باشد، باری برای طرف مقابل اروپایی و آمریکایی ایجاد شد تا این ها فعلا پاسخگوی تعهدات پیش تر باشند، اما اگر این موضوع به نتیجه نرسد ایران بر اساس همان مفاد برجام غنی سازی خود را ادامه می دهد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مباحث معرفتی و عقیدتی ما بر اساس تاکیدات قرآن و اسلام بر این اشاره دارد که ما هرچه در مقابل دشمن کوتاه بیاییم آن ها جلوتر می آیند، چه زمانی بوده که ما با این ها مذاکره کرده باشیم، امتیازی نداده باشیم و آن ها جلوتر نیامده باشند؟ در مذاکرات هسته ای سال های ۸۲ تا ۸۴ با وجود تعلیق فعالیت هسته ای کشور و پذیرفتن پروتکل، جلوتر آمدند و علیه ما قطعنامه صادر کردند، اکنون نیز اینگونه است پس از پذیرفتن برجام هم علیه ما قطعنامه صادر کردند، وضعیت مساعد نشد و دلار ۳ هزارتومانی به ۳۰ هزارتومان هم رسید.

فلاحی در پایان تاکید کرد: پس باید در مقابل دشمن ایستادگی کنیم تا عقب نشینی کنند، در غیر اینصورت اگر ما عقب نشینی کنیم آن ها جلو می آیند.