یک کارشناس مسائل آمریکای لاتین، با اشاره به اقدام دولت ترامپ در قرار دادن مجدد نام کوبا در فهرست کشورهای حامی تروریست گفت: این اقدام تیم سیاست خارجی ترامپ را باید در راستای تسویه حساب و انتقام گیری آنها از برخی از کشورهای آمریکای لاتین از جمله کوبا و ونزوئلا عنوان کرد. “بایدن” در تصمیم”ترامپ”در […]

یک کارشناس مسائل آمریکای لاتین، با اشاره به اقدام دولت ترامپ در قرار دادن مجدد نام کوبا در فهرست کشورهای حامی تروریست گفت: این اقدام تیم سیاست خارجی ترامپ را باید در راستای تسویه حساب و انتقام گیری آنها از برخی از کشورهای آمریکای لاتین از جمله کوبا و ونزوئلا عنوان کرد. “بایدن” در تصمیم”ترامپ”در ارتباط با” کوبا” تجدید نظر خواهد کرد.

به گزارش وقایع نیوز به نقل از ایسنا، هادی اعلمی فریمان با بیان اینکه به نظر می رسد که ترامپ و کابینه‌اش در تلاش هستند تا قبل از فرا رسیدن ۲۰ ژانویه به هر شکل ممکن  روند تسویه حساب و انتقام‌گیریهایشان از کشورهایی چون چین، کوبا، ونزوئلا و ایران را به پیش ببرند، ادامه داد: در سال ۲۰۱۵  باراک اوباما رئیس جمهور وقت آمریکا نام کوبا را از لیست کشورهای حامی تروریست حذف کرد و شاهد بازگشایی سفارت آمریکا در کوبا بودیم و در پی  این تحولات شاخص های اقتصادی در کوبا رشد پیدا کرد و اینها همه مبتنی بر راهبرد سیاست “تغییر” از سوی اوباما بود ولی وقتی ترامپ مسئولیت را در کاخ سفید بر عهده گرفت سیاست ۱۸۰ درجه  متفاوت از باراک اوباما  در پیش گرفت و تلاش کرد که کوبا را تحت فشار قرار دهد .

وی با بیان اینکه آنچه که اخیرا دولت ترامپ در ارتباط با کوبا عمل کرده در راستای فرامین اجرایی است که از سوی رئیس جمهور یا وزارت خارجه اعمال می شود، گفت: این اقدامات قابل بازگشت هستند.

 این کارشناس مسائل آمریکای لاتین خاطرنشان کرد: کابینه احتمالی آقای  بایدن متوجه تصمیمات شتابزده و سریع دولت کنونی کاخ سفید است  و  می داند که این اقدامات پشتوانه خاصی ندارد .

اعلمی فریمان تصریح کرد : به احتمال قوی دولت بایدن در تصمیم دولت ترامپ در ارتباط با موضوع کوبا تجدید نظر خواهد کرد.