سخنگوی گمرک اعلام کرد: بدنبال وقوع آتش سوزی در مرز اسلام قلعه ( افغانستان) تجار تا اطلاع ثانوی از ارسال محموله صادراتی به این منطقه خودداری کنند به گزارش روز شنبه وقایع نیوز به نقل از ایرنا، «سیدروح اله لطیفی» سخنگوی گمرک در این باره گفت: حدود ساعت ۱۲و۳۰دقیقه امروز، تانکر گازی در گمرک اسلام […]

سخنگوی گمرک اعلام کرد: بدنبال وقوع آتش سوزی در مرز اسلام قلعه ( افغانستان) تجار تا اطلاع ثانوی از ارسال محموله صادراتی به این منطقه خودداری کنند

به گزارش روز شنبه وقایع نیوز به نقل از ایرنا، «سیدروح اله لطیفی» سخنگوی گمرک در این باره گفت: حدود ساعت ۱۲و۳۰دقیقه امروز، تانکر گازی در گمرک اسلام قلعه، افغانستان منفجر شد.

وی افزود: گمرک دوغارون خراسان رضوی برای بازگشت کامیون ها و دور شدن از خطرات احتمالی برای محموله ها مسیرهای ورودی را باز گذاشته است.

لطیفی توضیح داد: کامیون های حامل گاز و سوخت از محل خارج شده اند، و سایر کامیون ها نیز در پاسگاه ۱۷شهریور که بیش از پنج کیلومتر با محل انفجار فاصله دارد، مستقر خواهند شد.

سخنگوی گمرک افزود: گمرک از هلال احمر و سایر نهادهای امدادی و امنیتی برای مهار آتش و انجام اقدام‌های ضروری و ارسال بالگرد،  پیگیری هایی داشته که امیدواریم هر چه زودتر مشکلات پیش آمده مرتفع شود.

لطیفی در پایان تاکید کرد: درخواست می شود از تجار تا اطلاع ثانوی از ارسال محموله صادراتی ممانعت کنند و از کارکنان گمرک نیز  خواسته شده تا از محل آتش سوزی فاصله بگیرند. اکنون در زمان انتشارخبرازتلفات احتمالی این حادثه گزارشی منتشر نشده است.

دقایقی پیش، انفجار مهیبی در نقطه صفر مرزی  به سمت گمرک اسلام قلعه در خاک  افغانستان به وقوع پیوست.