معاون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی گفت: تلاش برای بازگشایی راه ارتباطی ۲۰۰ روستای آذربایجان‌شرقی ادامه دارد.

معاون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی گفت: تلاش برای بازگشایی راه ارتباطی ۲۰۰ روستای آذربایجان‌شرقی ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری وقایع نیوز به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای معاون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی گفت: تلاش برای بازگشایی راه ارتباطی ۲۰۰ روستای آذربایجان‌شرقی ادامه دارد.

غلامرضا رسول زاده با بیان اینکه در این مدت یک هزار راه روستایی استان از سوی راهداران برف روبی شده است، اظهار داشت: تلاش می‌کنیم تا پایان امروز راه ارتباطی این روستاها نیز که بیشتر آنها در مناطق کوهستانی و سخت عبور قرار دارند، بازگشایی شود.

وی اظهار داشت: در عملیات زمستانی در جریان بارش سه روز گذشته حدود ۴۰ هزار کیلومتر-باند از راه‌های استان با استفاده از ۲۱ هزار تن مخلوط نمک و شن توسط گروه‌های راهداری، برف روبی و نمک و شن پاشی شد.

معاون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در زمان کنونی راه‌های اصلی و فرعی استان و آزادراه تبریز – زنجان باز بوده و تردد در آنها بدون هیچ مشکلی در جریان است.

رسول زاده، ادامه داد: در سه روز اخیر راهداران آذربایجان شرقی به ۵۶۷ دستگاه خودروی گرفتار در برف و کولاک در راه‌های مختلف استان امداد رسانی و آنها را برای ادامه حرکت به مسیرهای خود هدایت کرده‌اند.

وی راه‌های تحت پوشش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان را بیش از ۱۴ هزار کیلومتر اعلام و یادآوری کرد: مردم و مسافران از انجام سفرهای غیرضروری به هنگام بارش برف خودداری کرده و در صورت ضرورت قبل از انجام سفر از طریق تلفن گویای ۱۴۱ که ۲۴ ساعته پاسخگوست، در خصوص وضعیت راه‌ها و شرایط آب و هوایی اطلاعات کسب و از اپلیکیشن ۱۴۱ و وب سایت www.۱۴۱.ir نیز برای آگاهی از وضعیت آب و هوایی جاده‌ها استفاده کنند.