تعمیر هم‌زمان ۱۳ شناور به دست متخصصان داخلی؛ تعمیرات همزمان ۱۳ شناور در شرکت تعمیرات کشتی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به دست متخصصان داخلی در حال انجام است.

تعمیر هم‌زمان ۱۳ شناور به دست متخصصان داخلی؛ تعمیرات همزمان ۱۳ شناور در شرکت تعمیرات کشتی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به دست متخصصان داخلی در حال انجام است.

به گزارش وقایع نیوز به نقل از بندر و دریا، مدیرعامل شرکت تعمیرات کشتی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان این مطلب تصریح کرد که براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، طی سال جاری بالغ‌بر ۵۰ فروند انواع شناور از سوی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تعمیر خواهد شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۳ فروند شناور در این یارد، در حال تعمیر هستند، اضافه کرد: تعمیرات انواع شناور‌های گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران که قابلیت تعمیر در داخل کشور را دارند، همگی در این مجموعه صورت گرفته و با استفاده از ظرفیت‌های موجود داخلی، از اعزام شناور‌ها به خارج از کشور برای تعمیرات خودداری شده است.

او با یادآوری اینکه انجام تعمیرات دوره‌ای شناور‌های گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با استفاده از توانمندی‌های داخلی، منجر به جلوگیری از خروج ارز از کشور شده است، گفت: پیش‌بینی ما این است که طی سال ۱۴۰۳ بتوانیم حداقل ۵۰ فروند انواع شناور را پذیرش و تعمیر کنیم.

به‌گفته مدیرعامل شرکت تعمیرات کشتی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بالغ‌بر ۷ فروند از شناور‌های در حال تعمیر، متعلق به گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و ۶ فروند دیگر از شناور‌های بخش‌خصوصی هستند که در حال سپری کردن مراحل مختلف تعمیرات هستند.

بنابر اعلام روابط عمومی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، این مقام مسئول با اشاره به سطح مناسب امکانات زیرساختی یارد تعمیرات کشتی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، گفت: در حال حاضر یک داک شناور به ابعاد ۲۰ در ۴۲ متر با ظرفیت بالابری اسمی ۲۸ هزار تُن به همراه بالابر سینکرولیفت به ابعاد ۱۷۰ در ۳۲ متر و با قابلیت بالابری اسمی ۱۱ هزار تُن در این یارد مشغول فعالیت است.

به گفته وی، این یارد همچنین دارای سه خط پارکینگ هر یک به طول ۱۷۰ متر است که در کنار اسکله تعمیراتی در طرف سینکرولیفت هر کدام به طول ۱۷۲ متر، اسکله تعمیراتی به طول ۳۴۰ متر، ۶ واحد کارگاه‌های تعمیراتی تخصصی و یک دستگاه تصفیه فاضلاب امکانات مناسبی را برای تعمیرات انواع شناور مهیا ساخته است.