راهکارهای عملی سازمان انرژی اتمی برای کاهش ضایعات کشاورزی معاون سازمان انرژی اتمی از ارائه راهکار‌های کاربردی و علمی برای کاهش ضایعات کشاورزی و استفاده کمتر از سموم در حوزه باغداری خبر داد.

در سفر به استان مازندران مطرح شد؛

راهکارهای عملی سازمان انرژی اتمی برای کاهش ضایعات کشاورزی
معاون سازمان انرژی اتمی از ارائه راهکار‌های کاربردی و علمی برای کاهش ضایعات کشاورزی و استفاده کمتر از سموم در حوزه باغداری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وقایع نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی ایران، دکتر سید پژمان شیرمردی معاون سازمان انرژی اتمی و مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوها در سفر به استان مازندران از ارائه راهکار‌های کاربردی و علمی برای کاهش ضایعات کشاورزی و استفاده کمتر از سموم در حوزه باغداری خبر داد.
دکتر شیرمردی در این خصوص گفت: در سازمان انرژی اتمی راهکارهای کاربردی، علمی و فناورانه‌ برای افزایش ماندگاری محصولات کشاورزی اجرایی شد که در مجموعه پایانه صادرات برنج ارائه کردیم.
وی افزود: با ارائه این راهکارها علاوه بر کاهش ضایعات حوزه کشاورزی، به سلامت مردم نیز کمک می‌شود.
شیرمردی با اشاره به اینکه در بحث مبارزه با آفات نیز راه‌حل‌های مختلفی توسط دانشمندان صنعت هسته‌ای ارایه شده است، خاطرنشان کرد: در روش عقیم سازی حشرات برای باغ‌های مرکبات می‌توانیم کاهش آفات را داشته باشیم و در عمل میزان استفاده از مواد شیمیایی را در این باغ‌ها کم کنیم.
معاون سازمان انرژی اتمی ایران و مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتو‌ها در پایان گفت:در بخش تولید گونه‌های جهش‌یافته با پرتو گاما نیز محصولات مقاوم در مقابل تنش‌های محیطی و کم آبی و تغییرات دمایی تولید شده است.