نماینده رشت در مجلس گفت: پیوستن به FATF نه تنها تحریمی را برنمی‌دارد بلکه تمام راه‌هایی که ما برای فروش نفت در این شرایط تحریمی طی می‌کنیم و یا کالای دیگری را به خارج صادر می‌کنیم مسدود خواهد کرد.

به گزارش وقایع نیوز به نقل از خبرگزاری فارس: جبار کوچکی‌نژاد نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخی فضاسازی‌ها برای پیوستن بهFATF  گفت: جریانی در داخل و خارج کشور سعی دارند تا اینگونه القا کنند که مشکلات معیشتی و فشارهای موجود که بر اثر تحریم‌ها ایجاد شده با پیوستن ایران به FATF  مرتفع خواهد شد.

وی افزود: پیش‌فرضی که آقایان برای خود ایجاد کرده‌اند که با پیوستن به FATF مشکلات حل می‌شود اشتباه است و حل مشکلات با پیوستن به FATF  سرابی بیش نیست. 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همانطور که امضا و اجرای برجام هیچ مشکلی را از ما حل نکرد و حتی باعث مشکلات بیشتر برای کشور شد پیوستن به FATF  و CFT نیز همین‌گونه خواهد بود و هیچ مشکلی را از کشور حل نخواهد کرد.

کوچکی‌نژاد خاطرنشان کرد: FATF  دامی است که برای ملت ایران پهن شده و پیوستن به گروه اقدام مالی مشترک نه تنها مشکلی را حل نخواهد کرد بلکه اطلاعات مربوط به راه‌های دور زدن تحریم‌ها را نیز در اختیار دشمن قرار خواهد داد.

وی افزود:‌ همانطور که گفتم پیوستن به FATF  نه تنها تحریمی را برنمی‌دارد بلکه تمام راه‌هایی که ما برای فروش نفت در این شرایط تحریمی طی می‌کنیم و یا کالای دیگری را به خارج صادر می‌کنیم تحت عنوان پولشویی شناخته شده و مسدود خواهد شد.

نماینده مردم رشت در مجلس اظهار داشت: برداشتن تحریم‌ها و پیوستن به FATF  ربطی به هم ندارد و مجمع تشخیص مصلحت نظام نباید زیر بار پیوستن این گروه برود.