معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی روند صادرات محصولات باغی کشور را افزایشی و امیدوار کننده خواند و برای تداوم این روند، بر رفع موانع صادراتی تاکید کرد.

روند صادرات محصولات باغی افزایشی است، معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی روند صادرات محصولات باغی کشور را افزایشی و امیدوار کننده خواند و برای تداوم این روند، بر رفع موانع صادراتی تاکید کرد.

به گزارش وقایع‌نیوز به نقل از ایرنا، محمدمهدی برومندی در حاشیه بازدید از پایانه صادراتی محصولات کشاورزی جویبار و بررسی روند بسته‌بندی، سورت و صادرات مرکبات استان مازندران، با بیان این که نیمی از ۶ میلیون تن مرکبات و ۹۰ درصد کیوی کشور در مازندران تولید می‌شود، گفت: صادرات مرکبات و کیوی این استان مورد تاکید شخص رئیس جمهور است.

وی روند صادرات محصولات کشاورزی را افزایشی و امیدوار کننده توصیف کرد و گفت: توافق‌های دولت سیزدهم با کشورهای حاشیه دریای خزر روند صادرات محصولات کشاورزی را دوچندان کرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی چهارشنبه شب با فعالان صنعت مرکبات استان مازندران از جمله نمایندگان باغداران، تشکل‌های کشاورزی، سورتینگ‌داران و صادر کنندگان جلسه بررسی وضعیت صنعت و صادرات مرکبات را برگزار کرد.

در این جلسه موانع، مشکلات، درخواست‌ها، راهکارها و موضوعات مرتبط با مرکبات استان مورد بررسی قرار گرفت.