فرمانده کل سپاه به همراه فرمانده نیروی دریایی سپاه صبح جمعه با رونمایی یکی از پایگاه‌های موشکی نیروی دریایی سپاه در سواحل خلیج فارس، از بخش‌هایی از دستاوردها و تجهیزات راهبردی زیر سطحی و موشکی این نیرو بازدید کردند.

 به گزارش وقایع نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا، سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین رونمایی یکی از پایگاه های راهبردی موشکی نیروی دریایی سپاه در سواحل خلیج فارس خاطر نشان کرد: منطق ما برای دفاع از تمامیت ارضی و استقلال کشور و دستاوردهای انقلاب اسلامی، «قوی شدن» است.

وی با بیان اینکه «دشمنان قدرت منطق ما را نمی‌پذیرند»، افزود: اعتقاد داریم دشمنان ما، قدرت منطق را نمی پذیرند بلکه بر منطق قدرت تکیه دارند؛ لذا برای جلوگیری از تحمیل اراده سلطه طلبانه و برنامه آنها ، راهی جز تقویت قدرت بازدارنده دفاعی و تهاجمی برای ما وجود ندارد .

فرمانده کل سپاه این مجموعه پایگاه راهبردی موشکی نیروی دریایی سپاه در سواحل خلیج فارس را که امروز به افتتاح رسید، از جمله تاسیسات نگهدارنده موشک‌های راهبردی نیروی دریایی سپاه عنوان کرد و گفت: آنچه امروز در این مجموعه می‌بینید یکی از چندین تاسیسات نگه دارنده موشک‌های راهبردی نیروی دریایی سپاه است که در آن، ستونی از موشک‌ها و سیستم‌های پرتاب آنها را ملاحظه می‌کنیم.

سرلشکر سلامی افزود: طول این ستون‌ها کیلومترها ادامه دارد و تعداد زیادی از این مجموعه ها در نیروی دریایی سپاه وجود دارد. الحمد الله نیروی دریایی سپاه امروز به کفایت و بلوغ قدرت دست یافته است.

وی تاکید کرد: این موشک‌ها با برد صدها کیلومتر ، نقطه‌زن و دقیق، با قدرت تخریب بسیار بالا و قادر به عبور از تجهیزات جنگ الکترونیک دشمن هستند.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه هم اکنون افسران جوان بی‌شماری در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند که سامانه‌ها را برای هرگونه عملیات آنی آماده نگه می‌دارند، تاکید کرد: اگر اراده‌ای در شیاطین، مستکبران و دشمنان ما وجود داشته باشد، این جوانان شجاع و برومند، اراده آنها را در نطفه خفه می‌کنند.

سرلشکر سلامی همچنین با تاکید بر اینکه پیشرفت‌های فناورانه در نیروی دریایی سپاه، به عنوان یک نیروی راهبردی، از نظر کمی و کیفی بسیار قابل قبول است، افزود: در این نیروی مقتدر در سطح سامانه‌های اطلاعاتی کشف اهداف و سیستم‌های جست‌وجوگر و همچنین سامانه‌های راداری متصل به سیستم موشکی، پیشرفت‌های بسیار خوبی حاصل شده است.

وی خاطرنشان کرد: موشک‌های نیروی دریایی سپاه از پیشرفته‌ترین موشک‌هایی است که در عرصه نبردهای ساحل به دریا، سطح به سطح، هوا به دریا و دریا به هوا در رده بهترین موشک‌های جهان است.

فرمانده کل سپاه در پایان تصریح کرد: هر لحظه نیاز باشد رزمندگان اسلام از منافع حیاتی ملت بزرگ ایران در آب‌های نیلگون خلیج فارس و ماورای آن دفاع تهاجمی قدرتمندانه را خواهند داشت.