نماینده مردم ابهر در مجلس گفت: مهلت غربی‌ها برای لغو تحریم‌های ایران رو به اتمام است و اگر این کار را نکنند، ما از پروتکل الحاقی خارج می‌شویم.

خروج ایران از پروتکل الحاقی، به گزارش وقایع نیوز به نقل از مهر، حجت‌الاسلام حسن شجاعی با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ایران هنگامی به تعهدات برجامی خود بازخواهد گشت که آمریکا همه تحریم‌ها را در عمل و نه در حرف یا بر روی کاغذ، لغو کند و این لغو تحریم‌ها مورد راستی‌آزمایی ایران قرار گیرد، اظهار داشت: فرمایشات مقام معظم رهبری درباره برجام هم مبتنی بر عقل و مصلحت و هم مبتنی بر تجربه است. تجربه به ما ثابت کرده است که هر جا نسیه کار کردیم، باختیم.

وی بیان کرد: دشمنان ما بدعهد هستند و اگر ما به آنان امتیاز نقد دهیم و منتظر امتیاز نسیه بمانیم، هیچ‌گاه امتیازهای نسیه را پرداخت نمی‌کنند.

نماینده مردم ابهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری، سیاست قطعی و حرف آخر نظام جمهوری اسلامی است و هرگز هیچکدام از مسئولان نظام از این حرف کوتاه نخواهند آمد.

شجاعی ادامه داد: اگر خدای ناکرده، مسئولی بخواهد برخلاف سیاست اعلام شده و قطعی رهبر معظم انقلاب موضعی بگیرد و رفتاری کند، حتماً مجلس شورای اسلامی با وی برخورد می‌کند. سیاست نظام باید مطابق با فرمایشات مقام معظم رهبری تنظیم شود.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر آمریکا بنای عمل به تعهدات خود را دارد، باید این موضوع را در عمل به ما نشان دهد در حالی که ما در عمل جز خلف وعده از آمریکایی‌ها ندیدیم.

شجاعی افزود: اگر قرار است دوباره وارد مذاکره و تعاملی حتی غیرمستقیم با آمریکا شویم، آنان باید در عمل حسن نیت خود را به ما ثابت کنند و اقدامات عملی را در راستای اجرای تعهدات خود انجام دهند و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری حتماً این موضوع باید راستی آزمایی شود.

نماینده مردم ابهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نزدیک شدن به پایان مهلت کشورهای اروپایی برای انجام تعهداتشان در برجام، تصریح کرد: تا سوم اسفند ماه زمان زیادی باقی نمانده است و بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی باید تا آن زمان، تحریم‌های ایران به طور کامل لغو شود.

وی تاکید کرد: مصوبه مجلس درباره اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها پشتوانه مهمی را برای نظام فراهم کرده است و ما قطعاً روی اجرای این قانون اصرار خواهیم کرد. دولت هم این موضوع را پذیرفته است و تاکید همه بر این بوده است که به قانون مجلس عمل می‌کنند.

خروج ایران از پروتکل الحاقی

شجاعی تاکید کرد: این هشدار را به اروپا و آمریکا می‌دهیم که فرصت کمی برای عمل به تعهدات خود دارند و اگر این اتفاق نیافتد، مطابق با قانون، ایران از پروتکل الحاقی خارج خواهد شد.