سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به سه تساوی اخیر این تیم در آستانه دربی پایتخت گفت: مطمئن هستم پرسپولیس به زودی به جمع مدعیان باز می گردد و توان بردن استقلال را هم دارد.

به گزارش وقایع نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، حمید درخشان در خصوص سه تساوی اخیر پرسپولیس مقابل نساجی مازندران، ذوب آهن و سپاهان اصفهان در لیگ برتر فوتبال گفت: این تیم پس از شکست در فینال لیگ قهرمانان آسیا دچار مشکل روحی شده است. ذهنیت بازیکنان پرسپولیس باید تغییر کند تا بتوانند بهترین عملکرد خود را در زمین پیدا کنند.

سرمربی پیشین پرسپولیس افزود: امتیازات مهمی را این تیم از دست داد اما ساختار محکم و قدرتمندی که پرسپولیس دارد باعث می‌شود تا خیلی زود در مسیر موفقیت قرار گرفته و نتیجه بگیرد.

وی درباره تغییر ترکیب این تیم مقابل سپاهان اصفهان افزود: پرسپولیس باید فکر تازه و جدیدی برای تفکرات فنی اش ترسیم کند. کادر فنی این تیم بهتر از هر کس می‌تواند درباره تغییرات نظر بدهد. من فکر می‌کنم ضعف مهاجمان در گلزنی باعث شد تا این تیم نتواند برای بازی با سپاهان روی آنها حساب باز کند و چاره‌ای جز استفاده از هافبک‌های خود نداشت.

درخشان راجع به دربی پایتخت نیز گفت: همیشه بازی خاصی بین استقلال و پرسپولیس بوده است. واقعاً نمی‌توان نتایج هفته‌های گذشته را برای برد در این دیدار ملاک و معیار قرار داد. پرسپولیس از لحاظ بازیکن و مهره، کمبودی ندارد و می‌تواند استقلال را که هفته‌های خوبی را پشت سر گذاشته روحیه بالایی هم دارد شکست دهد.

او درباره اینکه آیا پرسپولیس باز هم باید برای رسیدن به بردن تغییر سیستم دهد یادآور شد: من همچنان معتقدم این تیم برای بازگشت به مسیر برد نیاز به دیدگاه جدید از سوی کادر فنی دارد. هرچه سریع‌تر هم این اتفاق بیفتد به سود پرسپولیس است چون توان فنی این تیم و مربیانش بالاست و می‌توانند باز هم در جمع مدعیان قهرمانی قرار بگیرند. رفتن یک یا دو بازیکن نباید تا این حد در سطح ذهنی سایر اعضای تیم تأثیر منفی بگذارد.

درخشان در پایان خاطرنشان کرد: طبیعی است هواداران پرسپولیس کمی نگران باشند اما من معتقدم این تیم می‌تواند با داشتن تمرکز ذهنی کافی در دربی نتیجه خوبی هم کسب کند. ساختار پرسپولیس قدرتمند است و تاکید می‌کنم که چنین تیمی می‌تواند دربی را با سه امتیاز به سود خود پشت سر بگذارد.