وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: سیاست این وزارتخانه رقابتی ساختن صنعت خودرو در داخل و استفاده از همه شرکت‌های توانمند در این حوزه است. به گزارش وقایع نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، «علیرضا رزم‌حسینی» در مراسم رونمایی از نخستین موتور سه سیلندر ملی افزود: سایر خودروسازان با این موتور جدید، می‌توانند با مشارکت […]

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: سیاست این وزارتخانه رقابتی ساختن صنعت خودرو در داخل و استفاده از همه شرکت‌های توانمند در این حوزه است.

به گزارش وقایع نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، «علیرضا رزم‌حسینی» در مراسم رونمایی از نخستین موتور سه سیلندر ملی افزود: سایر خودروسازان با این موتور جدید، می‌توانند با مشارکت در ساخت آن، در چارچوب کاهش ارزبری عمل کنند.

وی خاطرنشان کرد: این طرح در زمان تحریم ها به ثمر نشسته و نقطه قوت آن به شمار می‌رود و امروز صنایع خودروسازی کشور ۸۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی، سهم ۱۲ درصدی اشتعال در حوزه صنعت را بر عهده داشته و سهم ۲.۵ درصدی در تولید ناخالص داخلی دارند.

وزیر صنعت تصریح کرد: بازار خودروی کشورمان، بازاری انحصاری است و انتظار می‌رود خودروسازان با کاهش هزینه های سربار، افزایش بازدهی و کارایی، بهبود کیفیت و افزایش رضایتمندی جامعه اقدام کنند.

 رزم حسینی گفت: مطابق طرح وزارت صنعت، افزایش ۵۰ درصدی میزان تولید خودرو تا پایان خرداد سال ۱۴۰۰ به اجرا درخواهد آمد.

نخستین پیشرانه سه سیلندر گروه صنعتی ایران خودرو، امروز (دوشنبه) در مراسمی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر نفت، رییس سازمان محیط زیست،  رییس سازمان ملی استاندارد ایران و مسوولان گروه صنعتی ایران خودرو رونمایی شد.

کاهش مصرف سوخت به پنج لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر، کاهش انتشار آلایندگی و رسیدن به اهداف استانداردی محیط‌زیست یورو ۶، استفاده بهینه از زیرساخت سوخت پاک گاز طبیعی، کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای و جلوگیری از آثار مضر آن و ایفای تعهدات ملی و بین المللی، چهار ویژگی کلی این طرح است.