خبر تجمع معترضان به شرایط بیمه و تورم در سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتشر شد.

به گزارش وقایع نیوز به نقل از ایکنا، اگر از کنار ساختمان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عبور کرده باشید، احتمالاً تابلوی بزرگی که از تحقق شفاف‌سازی در این سازمان خبر می‌دهد را دیده‌اید. در همسایگی این ساختمان نیز سازمان تأمین اجتماعی که وابسته به این وزارتخانه است قرار دارد.

امروز سه‌شنبه هفتم بهمن‌ماه جمعی از بازنشستگان کشور در مقابل این دو نهاد تجمع و مطالبات خود را با در دست داشتن پلاکارد، سر دادن شعار و البته امضای بیانیه پایانی اعلام کردند؛ اما نکته جالب توجه این است که خبر این تجمع ابتدا در سایت وزارت کار و به نقل از روابط عمومی این وزارتخانه منتشر شد.

در این خبر آمده است:

بازنشستگان تأمین اجتماعی مقابل وزارت کار تجمع کردند

«به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تجمع‌کنندگان  پلاکاردهایی با عناوین «درمان رایگان و کارآمد، نه بیمه تکمیلی»، «پرداخت بدهی دولت به تأمین اجتماعی خواسته ماست»، «تعدیل اقتصادی بیکاری»، «اموال صندوق‌ها به بازنشستگان تعلق دارد، تعرض به منابع آنها، ممنوع»، «معیشت، منزلت سلامت حق مسلم ماست»، « حذف ۲ درصد کسورات ماده ۸۹»  در دست داشتند.

همچنین نماینده تجمع‌کنندگان گفت: تجمع امروز ما تنها به دلیل اعتراض به وضعیت حقوق پایین بازنشستگان  و افزایش تورم است.

وی با اظهار نگرانی از وضعیت فاصله طبقاتی تصریح کرد: هم اکنون فرزندان ما با تحصیلات عالیه مجبور هستند برای تأمین معاش به مشاغلی همچون کار در تاکسی‌های اینترنتی روی آورند.

یکی از تجمع‌کنندگان با بیان اینکه همسان‌سازی حقوق بازنشتگان تأمین اجتماعی به درستی انجام نشده است، گفت: با همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری بین سه تا پنج میلیون به حقوق آنها اضافه شده، این در حالیست که حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی فقط بین ۳۰۰ هزار تا یک میلیون تومان افزایش یافته است. 

وی ادامه داد: بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی اصلاً مناسب نبوده و هیچ یک از خدمات مربوط به دندانپزشکی، رادیولوژی، دارو و ویزیت را تحت پوشش ندارد. 

در عین حال نماینده نیروی انتظامی حاضر در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن دعوت از تجمع‌کنندگان به حضور در سالن اجتماعات این وزارتخانه تصریح کرد: نیروی انتظامی به عنوان سربازان انقلاب در کنار شماست و در مقابل شما قرار ندارد. 

در پایان این مراسم تجمع‌کنندگان بیانیه پایانی را امضا کردند».

اینکه به جای تکذیب یا تلاش برای کوچک جلوه دادن این اتفاق، خبر تجمع و اعتراض به یک نهاد ابتدا از سوی روابط عمومی آن نهاد منتشر می‌شود و هیچ درگیری و برخوردی ایجاد نشده و مسئولان امنیت آن سازمان از اعتراض‌کنندگان خواسته‌اند برای بیان نظرات خود به سالن جلسات آن نهاد بیایند اقدامی بسیار ارزشمند است.

شرایط بازنشستگان کشور پیش از کرونا نیز بسیار سخت بود اما شرایط کرونا و تورم افسارگسیخته این مشکلات را از حد تحمل آنها خارج کرده است. حال که روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه  اجتماعی در واکنشی حرفه‌ای خبر این تجمع را منتشر کرده است، امید می‌رود وزیر کار نیز در واکنشی حرفه‌ای‌تر به مطالبات مطرح شده در این تجمع، پاسخ دهد.