به گزارش پایگاه خبری وقایع‌نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، جواد هدایتی مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی این سازمان راهداری گفت: از مسافران نوروزی که به صورت تور گردشگری زمینی یا با خودرو شخصی قصد سفر به ارمنستان دارند، می‌خواهیم با توجه به مسدود بودن مسیر، به مرز خروج ما در نوردوز مراجعه نکنند.

فعلا به مرز نوردوز نروید، سازمان راهداری و نقل جاده‌ای ضمن هشدار به مسافران زمینی ترکیه و ارمنستان، مسافران درخواست کرده که از مراجعه به مرز نوردوز خودداری کنند.

به گزارش پایگاه خبری وقایع‌نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، جواد هدایتی مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی این سازمان راهداری گفت: از مسافران نوروزی که به صورت تور گردشگری زمینی یا با خودرو شخصی قصد سفر به ارمنستان دارند، می‌خواهیم با توجه به مسدود بودن مسیر، به مرز خروج ما در نوردوز مراجعه نکنند.

وی اظهار داشت:به دنبال فعالیت موج بارشی که در یکی دو روز گذشته در شمال‌غرب کشور و کشورهای همسایه ما در آن مناطق، رخ داد افت شدید دما و بارش به صورت برف در این مناطق داشتیم و در برخی نقاط این نواحی بارش برف به ۴۰ سانتی‌متر هم رسید.
وی ادامه داد: در مسیرهای جاده‌ای که جزء هدف گردشگری هموطنان ما در ایام نوروز است، یکی کشور ترکیه و دیگری کشور ارمنستان است.
مسافران جاده‌ای ارمنستان فعلاً به مرز نوردوز مراجعه نکنند
مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری گفت: در مسیر ارمنستان از مرز نوردوز تا منطقه ایروان که مسیری کوهستانی است، در گردنه‌های مسیر بیش از ۱٫۲ متر برف باریده است و در حال حاضر جاده نوردوز به ایروان مسدود است و حتی کامیون‌های ما که در آن مسیر تردد می‌کردند در حال حاضر امکان تردد ندارند و متوقف هستند که از طریق سفارت ایران در ایروان پیگیر هستیم هر چه زودتر امدادرسانی انجام و مسیر باز شود.
هدایتی گفت: از مسافران نوروزی که به صورت تور گردشگری یا سفر شخصیِ زمینی قصد سفر به ارمنستان دارند می‌خواهیم با توجه به مسدود بودن مسیر، به مرز خروج ما در نوردوز مراجعه نکنند تا دچار مشکل نشوند، فعلا تا زمانی که مسیر بازگشایی نشود امکان خروج مسافران وجود ندارد و در مرز معطل می‌شوند.
امکان انتظار چندساعته مسافران زمینی ترکیه به دلیل شرایط جوی‌

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود:‌ ‌مورد مرزهای ما با کشور ترکیه هم متأثر از همین موج بارشی و بارش برف در دو روز گذشته است، البته مسیر امروز برف‌روبی شده است اما تردد مقداری با کندی صورت می‌گیرد، ضمن آن‌که در آن منطقه در مرز دما حدود ۱۰ درجه زیر صفر است و این شرایط را برای بانوان و کودکان بسیار سخت می‌کند.
وی افزود: بنابراین خواهش می‌کنیم هموطنانی که قصد سفر از طریق زمینی به کشور ترکیه دارند، متوجه باشند که در آن منطقه شرایط جوی چگونه است، در شهرهایی مانند وان که عمده تردد به صورت زمینی انجام می‌شود همین شرایط جوی حاکم است؛‌ مسافران‌ بدانند که در این منطقه هوا بسیار سرد است و حتما لباس گرم با خود داشته باشند و پیش‌بینی توقف چندی ساعته را داشته باشند و اگر با ماشین شخصی تردد می‌کنند، به سالم بودن سیستم گرمایشی خودروی خود مطمئن باشند و پیش‌بینی موادغذایی داشته باشند تا دچار مشکل نشوند.
امکان سفر زمینی به‌ عراق نوروز امسال فراهم نیست
وی بیان کرد: با وجود تلاش‌هایی که قبل از ایام نوروز صورت گرفت تا لغو روادید برای سفر زمینی به عراق انجام شود و هموطنان بتوانند به زیارت عتبات بروند، این امکان فراهم نشد، همچنین در مورد کشورهای دیگر نظیر آذربایجان با توجه به شرایط کرونا، فعلا بازگشایی مسیر نداریم.
هدایتی افزود: عمده کشورهایی که در حال حاضر ما سفر زمینی به صورت گردشگری داریم،‌ ترکیه و ارمنستان است‌.
مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت:‌در ایام نوروز ترانزیت مسافری بسیار کم داریم و تعدادی اتباع پاکستانی شاید وجود داشته باشد که برای زیارت به مشهد و قم می‌آیند.
ترانزیت بار از کشورمان در ایام نوروز برقرار است
وی درباره ترانزیت بار در ایام نوروز گفت:‌ نمی‌توانیم ترانزیت را ۱۵ روز معطل کنیم و مناسبات تجاری را تحت تأثیر قرار دهیم، بنابراین در ایام نوروز ترانزیت بار در حال انجام است اما ساعت تردد کنترل شده است و در ساعاتی تردد ترانزیت بار انجام می‌شود که تداخلی با تردد سفرهای نوروزی نداشته باشد.