مردم باید اثرگذاری اقدامات دولت را لمس کنند معاون رئیس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران در جریان سفر به شهرستان خنداب اظهار کرد: هدف نخست از سفر به خنداب، ابلاغ پیام و سلام آیت الله دکتر سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور محترم به مردم منطقه است؛ زیرا بر اساس برنامه‌ریزی سفرهای استانی، مقرر است تا یکی از مسوولان ارشد هیات دولت نیز در شهرستان‌ها حضور یابند.

رییس سازمان انرژی اتمی:

مردم باید اثرگذاری اقدامات دولت را لمس کنند
معاون رئیس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران در جریان سفر به شهرستان خنداب اظهار کرد: هدف نخست از سفر به خنداب، ابلاغ پیام و سلام آیت الله دکتر سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور محترم به مردم منطقه است؛ زیرا بر اساس برنامه‌ریزی سفرهای استانی، مقرر است تا یکی از مسوولان ارشد هیات دولت نیز در شهرستان‌ها حضور یابند.

به گزارش پایگاه خبری وقایع نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی ایران، مهندس محمد اسلامی با اشاره به دیدار مقامات دولتی با مردم در سفرهای استانی افزود: اعضای هیئت دولت در جریان سفرهای استانی به بررسی وضعیت شهرستان‌ها و پروژه‌ها و طرح‌های مورد نظر می‌پردازند، همچنین در این سفرها ملاقات مردمی، دیدار با خانواده معزز شهدا و تشکیل جلسه شورای اداری با حضور مسوولان شهرستان و فعالان اقتصادی و نخبگان برگزار می‌شود و با بیان مسائل در جریان مشکلات قرار می‌گیرند.
وی تصریح کرد: در جریان بازدیدها و مذاکرات و گفت‌و‌گوها، نسبت به وضعیت شهرستان‌ها، گزارش‌هایی تهیه می‌شود که تمامی این موارد به اطلاع رییس جمهور می‌رسد.
اسلامی توضیح داد: مطابق دستورات و مصوبات رییس جمهور در آخرین جلسه هیات دولت، مقرر شد تا با نمایندگانی از دولت که به شهرستان‌ها سفر کرده‌اند، جلسه‌ای برگزار شود و مسوولان به طرح موارد و مشکلات بپردازند.
وی گفت: وجود مجتمع آب سنگین و رآکتور خنداب در این شهرستان موجب ایجاد ظرفیت بزرگ علمی، صنعتی و پژوهشی و همچنین سبب ارتقا سطح دانش و فناوری کشور شده و این مرکز به سهم خود برای جذب نخبگان محلی و منطقه‌ای تاثیرگذار بوده است.
اسلامی تاکید کرد: نکته حائز اهمیت این است که بتوانیم مسئولیت‌های اجتماعی و برنامه‌های دولت و اراده مردم و همچنین برنامه‌های مردمی را که فعالان اقتصادی و اجتماعی در شهرستان خنداب دارند، را هم راستا و همسو کنیم تا منابع به صورت اثرگذار جذب شود و در نهایت اثرات مشخص آن برروی زندگی مردم مشهود شود و هموطنان این موارد را به صورت ملموس در زندگی خود حس کنند.
معاون رئیس جمهور گفت: خوشبختانه مسوولان، دولت و فعالان اقتصادی و اجتماعي در اقدامی تعاملی توانسته‌اند این کار را انجام دهند و همچنین در آینده می‌توانند نسبت به بهبود کیفی شهرستان موثر باشند.
رییس سازمان انرژی اتمی در خصوص برنامه سازمان برای تولید برق هسته‌ای و توسعه نیروگاه‌های اتمی اظهار کرد: موضوع مهم، برق هسته‌ای است که بر اساس اراده‌ای که در کشور وجود دارد و همچنین به لطف الهی و آنچه در قانون بودجه پیش‌بینی شده؛ احداث ۱۰ هزار مگاوات برق جدید در سطح کشور برنامه‌ریزی شده است که این پروژه اکنون در دست اقدام قرار دارد و به سمت تولید آن در حرکت هستیم؛ به‌طوری‌که در شرایط فعلی یک نیروگاه هزار مگاواتی فعال در بوشهر داریم که به عنوان انرژی پاک و بدون آلایندگی و همچنین برق پایدار در طول شبانه روز و به صورت ثابت به شبکه تزریق می‌شود که برق هسته‌ای تولیدی در تنظیم بار شبکه بسیار موثر بوده است.
وی اضافه کرد: از چند ماه قبل و پس از سفر رييس جمهور به استان بوشهر، برنامه‌های اجرای پروژه واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه بوشهر شتاب گرفته است.
اسلامی خاطرنشان کرد: با تاکیدات رییس جمهور، این پروژه وضعیت متفاوتی یافته و امیدواریم بتوانیم سرفصل‌های دیگر در همه جبهه‌هایی که متصور است را فعال کنیم و در نظر داریم تا واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر از این پس پیشرفت بیشتری را ثبت کنند.
رییس سازمان انرژی اتمی در پایان سخنانش گفت: برنامه دیگری که در دست اجرا داریم، پروژه توسعه خنداب است که طرح‌های توسعه خنداب را آغاز خواهیم کرد و هم تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام در دستور کار قرار می‌گیرد که اکنون با وضعیت مطلوبی در دست اقدام و پیگیری قرار گرفته و دنبال می‌شوند.

  • منبع خبر : سازمان انرژی اتمی