مدیرکل مدیریت بحران سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای اعلام کرد: طی بارش برف و کولاک در ۷۲ ساعت گذشته راه حدود ۳۲۴ روستا و برخی محورهای شریانی مسدود شده بود که تا ساعات آتی همه آن‌ها باز خواهند شد. به گزارش وقایع نیوز به نقل از ایسنا، فرهاد مهریاری درباره آخرین وضعیت روستاها و […]

مدیرکل مدیریت بحران سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای اعلام کرد: طی بارش برف و کولاک در ۷۲ ساعت گذشته راه حدود ۳۲۴ روستا و برخی محورهای شریانی مسدود شده بود که تا ساعات آتی همه آن‌ها باز خواهند شد.

به گزارش وقایع نیوز به نقل از ایسنا، فرهاد مهریاری درباره آخرین وضعیت روستاها و محورهای مسدود به دلیل بارش برف و کولاک ۷۲ ساعت گذشته اظهار کرد: کاهش دما، بارش برف و کولاک در ۲۱ استان کشور اتفاق افتاد و در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین بارش را در در مناطقی مانند مازندران، خراسان شمالی، گلستان سمنان و به ویژه محور شاهرود، خراسان رضوی و… با بارش برف سنگین و کولاک مواجه بودیم.

وی افزود: بارش برف در برخی نقاط کوهستانی خراسان شمالی و خراسان رضوی تا ۵۰ سانتی متر آن هم در طول چند ساعت بود که این حجم بارش و در فاصله زمانی کوتاه کار ادارات راهداری برای بازگشایی را بسیار سخت‌تر کرد به گونه ای که محور شاهرود به گرگان تا چند ساعت مسدود و پس از تلاش راهداران بازگشایی شد. همچنین مشهد به سمت کلات بسته شد و حتی با هماهنگی پلیس از تردد مردم در این محورها ممانعت کردیم تا در طول مسیر با مشکل مواجه نشده و گیر نکنند.

مدیرکل مدیریت بحران سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای با بیان اینکه در مناطق مذکور بیش از ۹۵ نفر از مسافران طی ۲۴ ساعت گذشته اسکان موقت دادیم ادامه داد:  ۱۵۰۰ وسیله نقلیه در راه مانده را کمک رسانی کرده و رهاسازی کردیم. همچنین طی روزهای گذشته راه ۳۲۴ بسته شد که ۱۲۰ راه  روستایی طی روز گذشته باز شدند و در ساعات آتی امروز باقیمانده راه‌های روستایی نیز باز خواهند شد.