محمدجواد شریف زاده معاون بانک، بیمه و شرکت های دولتی وزیر اقتصاد در جلسه بررسی عملکرد شش ماهه بانک کشاورزی، با اعلام رضایت وزارت اقتصاد از وضعیت کنونی و عملکرد بانک کشاورزی اظهار داشت: خوشبختانه این بانک در وضعیت پایدار قرار دارد و در مسیر حرفه ای مدیریت می‌شود.

محمدجواد شریف زاده معاون بانک، بیمه و شرکت های دولتی وزیر اقتصاد در جلسه بررسی عملکرد شش ماهه بانک کشاورزی، با اعلام رضایت وزارت اقتصاد از وضعیت کنونی و عملکرد بانک کشاورزی اظهار داشت: خوشبختانه این بانک در وضعیت پایدار قرار دارد و در مسیر حرفه ای مدیریت می‌شود.

به گزارش وقایع نیوز به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، شریف زاده در این جلسه که روز چهارشنبه اول آذرماه برگزار شد، با تأکید بر اینکه گردش مالی شرکت های حوزه کشاورزی باید در بانک کشاورزی متمرکز شود، تصریح کرد: با توجه حجم عملیات مالی شرکت های فعال در بخش کشاورزی، ضروری است متناسب با این عملیات، ابزارها و خدمات اعتباری نیز توسعه یابد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، با تأکید بر تحول دیجیتال به عنوان ضرورت بانکداری امروز و آینده، ایجاد درآمدهای کارمزدی بانک ها را نیز ضروری دانست و خاطرنشان کرد: تأمین مالی زنجیره های تولید از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گرفته و ابزارهای ریالی-اعتباری متناسب با نیازهای فعالان این بخش طراحی و ارائه شود.

شریف زاده با اشاره به حجم عملیات بین المللی بخش کشاورزی به ویژه واردات کالاهای اساسی، بر ضرورت توسعه فعالیت های ارزی و همچنین شناسایی ظرفیت های جدید در این بخش تأکید کرد و افزود: از طریق ایجاد شعب ارزی یا دفتر نمایندگی در سایر کشورها نیز می توان بستر مناسبی را برای ارائه خدمات مطلوب تر به فعالان این بخش فراهم کرد.

وی با اشاره به شرایط بخش کشاورزی در سال گذشته از جمله، نوسانات قیمت نهاده ها که چالش هایی را برای برخی از زنجیره های تولید ایجاد کرده بود و همچنین افزایش نیاز واحدهای تولیدی دام و طیور به تسهیلات سرمایه در گردش، یادآور شد: گرچه در سال جاری، بخش مهمی از این مشکلات با حمایت بانک کشاورزی برطرف شده است اما باید به این بانک کمک کنیم تا همچنان بازوی توانمند حمایت از زنجیره های تولید در کشور باشد.

شریف زاده با بیان اینکه محدودیت منابع و همچنین ضرورت اجرای سیاست های بانک مرکزی از مهم ترین دغدغه های بانک کشاورزی در زمینه پرداخت تسهیلات است، تصریح کرد: باید با سرعت بخشیدن به وصول مطالبات، توسعه درآمدهای کارمزدی و ابزارهای اعتباری، فروش اموال مازاد و همچنین توسعه خدمات ارزی، منابع و درآمدهای این بانک افزایش یافته تا در تأمین مالی بخش کشاورزی اختلالی ایجاد نشود.

وی با اشاره به فرهنگ سازمانی غنی بانک کشاورزی و ضرورت حفظ، تقویت و اشاعه این فرهنگ، بر لزوم ارتقای کیفیت و کمیت نیروی انسانی در این بانک با بهره گیری از دانش و توان نیروهای جوان و نخبه های دانشگاهی تأکید کرد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در خاتمه ضمن قدردانی از تلاش های مدیرعامل، مجموعه مدیریتی و کارکنان بانک کشاورزی اظهار داشت: در راستای ارتقای جایگاه نظام بانکی و آگاهی عموم هموطنان از خدمات و اقدامات صورت گرفته برای حمایت از تولید و اشتغال، ضروری است با استفاده از روش های مختلف این اقدامات به اطلاع  مردم عزیز برسد.

خاطرنشان می شود، در این جلسه فرشید فرخ نژاد مدیر عامل بانک کشاورزی، رئیس و اعضای هیات مدیره و هیات عامل این بانک و همچنین نمایندگانی از وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز حضور داشتند.