مهندس اسلامی از مدارس انرژی اتمی بازدید کرد همزمان با برگزاری آزمون مرحله اول ورود به مدارس انرژی اتمی، مهندس محمد اسلامی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با همراهی تنی چند از مدیران و مسئولان این سازمان از مدارس دخترانه و پسرانه انرژی اتمی در تهران بازدید کرد.

مهندس اسلامی از مدارس انرژی اتمی بازدید کرد
همزمان با برگزاری آزمون مرحله اول ورود به مدارس انرژی اتمی، مهندس محمد اسلامی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با همراهی تنی چند از مدیران و مسئولان این سازمان از مدارس دخترانه و پسرانه انرژی اتمی در تهران بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری وقایع نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی ایران، معاون رئیس‌جمهور در این بازدید ضمن بررسی روند برگزاری آزمون ورودی مدارس «انرژی اتمی» از نزدیک با دانش آموزان و اولیاء آن‌ها به گفت‌وگو پرداخت.
اسلامی در حاشیه این بازدید با اشاره به برنامه بلندمدت سازمان انرژی اتمی در تربیت نیروی انسانی متخصص اظهار داشت: سازمان انرژی اتمی با توجه به نگاه آینده‌نگر در موضوع تربیت نیروی انسانی متخصص، حساسیت‌های ویژه‌ای در مسیر گسترش کمی و کیفی آموزشی مدارس وابسته به این سازمان دارد. ظرفیت‌سازی آموزشی و تحصیلی باید به‌طور منطقی گسترش پیدا کند و اعتبار مدارس وابسته به سازمان باید در سطح بالای علمی و آموزشی تثبیت شود.
وی افزود: تعداد زیادی از دانش‌آموختگان مدارس ما در المپیاد و کنکور و آزمون‌های مختلف رتبه‌های خوبی می‌آورند. ما باید گام تکمیلی در تربیت نیروی متخصص را برداریم و این گام حضور نخبگان و دانش آموزان تحصیل‌کرده مدارس ما در بدنه فعالیت‌های اصلی صنعت هسته‌ای است. به همین دلیل بحث جذب دانش آموزان مدارس انرژی اتمی و هم موضوع تأسیس مدارس در مقاطع پایین‌تر را در دستور کار هیئت‌امنا موسسه آموزشی و فرهنگی صنعت هسته‌ای قراردادیم تا سرمایه‌گذاری در این حوزه را گسترش داده باشیم.