مهندس اسلامی: شهید صادقی انسانی فوق‌العاده عاشق و خدمتگزار بود مراسم بزرگداشت تنها شهید مدافع حرم صنعت هسته‌ای کشور عصر روزسه‌شنبه 17 خردادماه با حضور مهندس محمد اسلامی معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران

در مراسم تنها شهید مدافع حرم سازمان انرژی اتمی؛

مهندس اسلامی: شهید صادقی انسانی فوق‌العاده عاشق و خدمتگزار بود
مراسم بزرگداشت تنها شهید مدافع حرم صنعت هسته‌ای کشور عصر روزسه‌شنبه ۱۷ خردادماه با حضور مهندس محمد اسلامی معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران دکتر سید پژمان شیرمردی معاون سازمان و مدیر عامل شرکت توسعه کاربرد پرتوها، محمدی مشاور رییس سازمان در امور ایثارگران، خانواده معظم شهید و جمعی از بستگان، همکاران و دوستداران این شهید معزز در مسجد جامع امام خمینی (ره) شهرک اکباتان تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وقایع نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی ایران، مهندس اسلامی در حاشیه این مراسم، در خصوص اثرگذاری شهید صادقی در مجموعه سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: شهید سید مصطفی صادقی انسانی فوق العاده عاشق و خدمتگزار بود. آنچه در این سازمان از ایشان به یادگار مانده، اخلاق، منش و تعهد کاری شهید است. شهیدی که برای حضور در جبهه مقاومت بی تابی می کرد.
معاون رییس جمهور تصریح کرد: این عشق و ایمان است که شهید را به این راه برده است و همین عشق و ایمان موجب شده که این شهید جاویدالاثر باشد. این کار واقعاً معامله با خداست. به سرزمین عشق و سرزمین خطر رفت تا جان خود را برای سعادت، امنیت و آسایش یک ملت، تقدیم خدای متعال کند.
رییس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه شهید صادقی اولین و تنها شهید مدافع حرم سازمان است، گفت: سازمان انرژی اتمی مزین به نام شهدای هسته‌ای است. شهدای دانشمندی که رژیم غاصب صهیونیستی و ضد انقلاب آنها را ترور کردند. آنها این خیال باطل را داشتند که پیشرفت ایران را متوقف کنند. در حالیکه نه تنها پیشرفت کشورمان متوقف نشد؛ بلکه به صورت تصاعدی هم رشد کرده است.
وی افزود: تفکر و خون شهید صادقی که در پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای شاغل بوده، در محیط کاری و پژوهشی اثر خود را گذاشته و واقعاً امروز در سازمان شاهد یک حرکت پرشور و نشاط در جهت توسعه فناوری هسته ای هستیم.
مهندس اسلامی در پایان گفت: امیدواریم خداوند ما را شرمنده شهداء نکند و بتوانیم در پیشبرد منویات مقام معظم رهبری، حرکت سازنده و موثری که فناوری هسته ای در همه علوم و فنون دارد را روزافزون گسترش دهیم.