پژوهش‌های هسته‌ای با شتاب بیشتری تجاری‌سازی می‌شوند معاون پژوهش، فناوری و آموزشی پژوهشکده کاربرد پرتوها در خصوص تجاری‌سازی پژوهش‌های پژوهشگران صنعت هسته‌ای گفت: تجاری‌سازی پژوهش‌های هسته‌ای امری ضروری است که با سیاست‌های جدید پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای، تحقیقات با شتاب بیشتری در مسیر تجاری‌سازی قرار می‌گیرند.

معاون پژوهش، فناوری و آموزشی پژوهشکده کاربرد پرتوها:

پژوهش‌های هسته‌ای با شتاب بیشتری تجاری‌سازی می‌شوند
معاون پژوهش، فناوری و آموزشی پژوهشکده کاربرد پرتوها در خصوص تجاری‌سازی پژوهش‌های پژوهشگران صنعت هسته‌ای گفت: تجاری‌سازی پژوهش‌های هسته‌ای امری ضروری است که با سیاست‌های جدید پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای، تحقیقات با شتاب بیشتری در مسیر تجاری‌سازی قرار می‌گیرند.

به گزارش پایگاه خبری وقایع نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران، دکتر کاشیان در گفتگویی رادیویی با اشاره به جایگاه ایران در استفاده از فناوری هسته‌ای و کسب موفقیت‌های چشمگیر در حوزه‌های مختلف انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای گفت: بسیار خرسندم که این موضوع را خدمت شما و شنوندگان این برنامه رادیویی عرض نمایم که امروز کشور ما جایگاه بسیار خوبی در بهره‌مندی از حوزه‌های مختلف فناوری هسته‌ای داشته است و توانستیم به موفقیت‌های چشم‌گیری دست پیدا کنیم.
وی ادامه داد: به همین خاطر سازمان انرژی اتمی ایران و شرکت های تابعه آن برای تولید و خودکفایی در حوزه رادیوداروها ورود کردند و امروز از سنتز مواد مؤثره دارویی گرفته تا تولید رادیوایزوتوپ و تبدیل این دو به رادیو‌داروها، به خودکفایی رسیده‌ایم. ‌اکنون می‌توانیم رادیوداروهای هدفمندی را تولید کنیم که آزمایش‌های لازم را پشت سر گذاشته‌اند و با بومی‌سازی در سطح جامعه بسیار کاربردی و مؤثر هستند .
عضو هیئت علمی پژوهشگاه درباره رسالت و فعالیت‌های مرکز فناوری و نوآوری رسا تصریح کرد: هم‌اکنون حدوداً ۶۰ هسته‌ی فناور در مرکز رسا مشغول فعالیت و پژوهش می‌باشند که همه‌ی این‌ها ماحصل تحقیقاتی است که سال‌ها در سازمان و پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای انجام‌ شده است؛ تجاری‌سازی پژوهش‌های هسته‌ای امری ضروری است که با سیاست‌های جدید پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای، تحقیقات دانشجویان و پژوهشگران با شتاب بیشتری در مسیر تجاری‌سازی قرار می‌گیرند.