در پی برخورد هفته گذشته با آژانس‌های مسافرتی و سایت‌های غیر مجازی که مرتکب گرانفروشی بلیت هواپیما شده بودند، معاون سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: همچنان رصد همه عرضه کنندگان بلیت هواپیما ادامه دارد و با متخلفان و گرانفروشان در این زمینه برخورد قانونی خواهد شد.

به گزارش وقایع نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا، با توجه به تذکر  نمایندگان محترم مجلس نسبت به گران فروشی بلیت هواپیما، و بررسی و نظارت مستمر سازمان هواپیمایی کشوری بر عرضه کنندگان بلیت، نهایتا هفته گذشته چهار آژانس‌ مسافرتی تعلیق و دو سایت‌ غیر قانونی فروش اینترنتی بلیت هواپیما به دستگاه قضایی معرفی شدند.


ابولقاسم جلالی – معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری – اظهار کرد: رصد همه عرضه‌کنندگان بلیت هواپیما توسط سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان متولی نظارت بر آن‌ها ادامه دارد و مانند هفته گذشته با دیگر متخلفان و گرانفروشان برخورد خواهیم کرد.


وی افزود:  دو سایت غیرمجاز فروش بلیت هواپیما که بدون اخذ مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری اقدام به فروش غیر قانونی و بالاتر از نرخ مصوب کرده بودند در راستای تکالیف قانونی این سازمان به دستگاه قضایی جهت پیگرد حقوقی معرفی شدند.


معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا قرار است بلیت هواپیما مجددا با افزایش دو درصدی قیمت برای پرداخت مالیاتی به نام اورژانس افزایش پیدا کند؟ ادامه داد: این مسئله تنها پیشنهاد یکی از کمیسیون های بوده و سازمان پیگیر این موضوع است تا مجددا شاهد افزایش قیمت‌ها و نارضایتی مردم نباشیم.


جلالی گفت: مردم نگران افزایش قیمت بلیط هواپیما نباشند چرا که سازمان هواپیمایی کشوری در برابر هر گونه تخلف و گرانفروشی خواهد ایستاد و در این زمینه با هیچ کسی تعارف ندارد.