بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس اعتقاد دارد تغییرات صورت گرفته در این باشگاه به سرخپوشان در فینال لیگ قهرمانان آسیا لطمه زد. وی همچنین تاکید کرد باید ساختار فوتبال درست شود.

به گزارش وقایع به نقل از خبرگزاری مهر: سهراب انتظاری در خصوص فینال لیگ قهرمانان و نایب قهرمانی پرسپولیس گفت: باید یک واقعیت را بپذیریم و آن این است که غیرت و تعصب به قهرمانی ختم نمی‌شود بلکه باید کار اصولی انجام شود و زیرساخت‌ها حرفه‌ای باشد. فاکتوری که در تیم اولسان وجود داشت. آنها یک تیم کامل بودند و با امکاناتی که داشتند توانستند به قهرمانی دست پیدا کنند.

وی افزود: توقع قهرمانی از پرسپولیس داشتیم. این تیم در مرحله گروهی بازی‌های قابل قبولی از خود نشان داد و همه انتظار داشتند پرسپولیس بتواند در لیگ قهرمانان، جام را بالای سر ببرد اما متاسفانه در آخرین بازی این اتفاق رخ نداد و این تیم کره‌ای بود که توانست به قهرمانی برسد.

مهاجم سابق پرسپولیس با انتقاد از عملکرد کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: یک ایراد بزرگی که می‌توان به ای اف سی گرفت این است که نتوانست بازی‌های شرق و غرب را همزمان برگزار کند. به طور حتم اگر همان زمان پرسپولیس با اولسان هیوندای بازی می‌کرد برنده این بازی بود اما این وقفه یک ماهه و بازی کردن پرسپولیس در لیگ برتر به این تیم ضربه زد و سرخپوشان تهرانی را از قهرمانی دور کرد.

سهراب انتظاری در ادامه گفت: به اعتقاد من پرسپولیس قبل از اینکه فینال را برگزار کند از لحاظ روحی و روانی در شرایط خوبی نبود. دست یحیی بسته بود. چند بازیکن ما در حد انتظار ظاهر نشدند و ۲۵ دقیقه اول کاملاً استرس در تک تک بازیکنان ما وجود داشت اما در ادامه آنها به خودباوری رسیدند. به گل دست پیدا کردند اما دو اشتباه فاحش، قهرمانی را از پرسپولیس گرفت هم نورالله‌ی و هم شیری اشتباه بدی داشتند و همین مسئله باعث شد تا اولسان بهترین استفاده را از این دو اشتباه داشته باشد.

مهاجم سابق پرسپولیس با انتقاد از تغییرات پی در پی در مدیریت این باشگاه گفت: متاسفانه تغییرات پی در پی در پرسپولیس در سطح مدیریت دیگر عادی شده است و همین تغییرات ضربه بدی به پرسپولیس زد. مگر می‌شود در یک سال چند بار تغییر مدیریتی در تیم به وجود بیاید و این مسئله پرسپولیس را دچار بحران کرد.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا این شکست می‌تواند به پرسپولیس در لیگ برتر ضربه بزند گفت: در هر صورت بازیکنان شرایط روحی خوبی ندارند. روزهای سختی را پشت سر گذاشتند و این می‌تواند به آنها ضربه بزند. کادر فنی باید تیم را از شرایط بد روحی و روانی خارج کند اما به طور حتم این باخت در نتایج چند هفته آینده پرسپولیس بی تاثیر نخواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: فوتبال ما فقط به پول ختم می‌شود اما پول همه مشکلات را حل نمی‌کند. زیرساخت‌های ضعیف، مدیریت ضعیف و نبود امکانات باعث شده تا تیم‌هایی چون پرسپولیس و استقلال دچار بحران‌های شدیدی شوند. بنابراین امیدوارم مدیران ورزشی در رأس کار قرار بگیرند که درد ورزش را بفهمند و تلاش کنند تا این مشکلات برطرف شود.