به گزارش وقایع نیوز به نقل از ایرنا: رئیس مرکز اطلاع رسانی ستاد اجرائی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در پیام توییتری نوشت: به یاری خدا تا ۴۰ روز دیگر، خط تولید واکسن کرونا توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با ظرفیت ۱.۵ میلیون دوز در ماه راه اندازی می شود. «حجت نیکی ملکی» در این […]

به گزارش وقایع نیوز به نقل از ایرنا: رئیس مرکز اطلاع رسانی ستاد اجرائی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در پیام توییتری نوشت: به یاری خدا تا ۴۰ روز دیگر، خط تولید واکسن کرونا توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با ظرفیت ۱.۵ میلیون دوز در ماه راه اندازی می شود.

«حجت نیکی ملکی» در این پیام توییتری تاکید کرده است که تا ۶ ماه دیگر تولید واکسن کرونا به ۱۲ میلیون دوز افزایش خواهد یافت.

رئیس مرکز اطلاع رسانی ستاد اجرائی فرمان حضرت امام خمینی( ره ) در پایان این پیام توییتری افزود: انشاالله تلاش دانشمندان جوان کشور بی‌ثمر نخواهد ماند و محصول آن به دست مردم خواهد رسید.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز از کاهش موارد فوت روزانه کرونا به زیر ۱۲۰ نفر خبر داد و گفت: خبرهای خوشی برای تامین واکسن در راه است اما مهمترین اقدام، حماسه تولید واکسن ایرانی است که از نمونه های خارجی هم بهتر خواهد بود. تست انسانی دومین واکسن ایرانی هم هفته آینده شروع می شود.

سعید نمکی از محل رصدخانه سلامت در وزارت بهداشت افزود: با وجود افزایش شیوع کرونا در دنیا بعد از جهش ویروس در انگلیس وضعیت کرونا در کشور ما خوشبختانه رو به کاهش است و  امروز به آمار مرگ زیر ۱۲۰ نفر در روز رسیدیم و برای اولین بار در چند ماه اخیر است و به سمت آمار زیر ۱۰۰ نفر در حرکت هستیم، البته اگر یک نفر هم فوت کند برای ما غم انگیز است.