سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه مگر تیم‌های دیگر کهکشانی بازی می‌کنند که فقط از ما ایراد می‌گیرند، گفت: ایرادم این است که آدم سالمی هستم و امثال من فقط به درد روز مُردن می‌خورند!

به گزارش وقایع نیوز به نقل از خبرگزاری مهر: محمود فکری در حاشیه تمرین امروز یکشنبه تیم فوتبال استقلال در جمع خبرنگاران درباره شرایط تیمش برای بازی با گل گهر، گفت: تمرینات خوب و پرفشاری را پشت سر گذاشتیم تا ایرادات را برطرف کنیم و بازی به بازی بهتر شویم. گل گهر یکی از تیم‌های خوب امسال است. گل گهر اولین تیمی بود که آماده سازی را شروع کرد. این تیم از مربی بسیار خوشنام و باتجربه ای برخوردار است. هرچقدر تعریف کنیم کم است. بازیکنان خوبی دارند و مجموعه خوبی هستند.

وی افزود: شاید گل گهر دیر به لیگ برتر آمده اما ساختار خوبی دارد. الان هم صدر جدول هستند. بازی سختی داریم. امیدوارم دست پر از زمین خارج شویم.

سرمربی استقلال درباره وضعیت مصدومیت شیخ دیاباته تصریح کرد: دیاباته تقریباً تمریناتش را شروع کرده است. او در کارهای تاکتیکی حضور دارد ولی سعی می‌کنیم کمتر استفاده کنیم تا دوباره آسیب نبیند. هنوز استحکام لازم برای استفاده از دیاباته به وجود نیامده است ولی هم تمرین اختصاصی و هم تمرین گروهی دارد.

فکری درباره احتمال رسیدن دیاباته به بازی با پرسپولیس یادآور شد: دیاباته بازیکن تاثیرگذاری است و می‌تواند کمک کند؛ چه دربی چه بازی‌های دیگر. همه بازی‌ها برای ما مهم است.

سرمربی استقلال درباره دیدار با پرسپولیس در تاریخ تعیین شده گفت: اگر قرار بود ما بازی بیشتری داشته باشیم می‌توانستیم همان موقع که پرسپولیس از فینال آسیا برگشت با هم بازی کنیم. اگر قرار است ما بازی بیشتر داشته باشیم چه کاری است؟ فرقی نمی‌کند. شاید زور ما کم است. زور باشگاه استقلال کمتر است و این اتفاقات می‌افتد.

وی گفت: به ما قول دادند قبل از بازی با پرسپولیس استقلال این وسط بازی نکند نه اینکه بازهم دو بازی بیشتر نسبت به پرسپولیس داشته باشیم.

سرمربی استقلال در واکنش به اینکه تعدادی از کارشناسان اعتقاد دارند تیمش زیبا بازی نمی‌کند، گفت: این نظر کارشناسان نیست؛ نظر کسانی است که سناریو را برای ما تهیه کرده‌اند. من بچه نیستم و سال‌ها در استقلال بوده‌ام. مگر تیم‌های دیگر کهکشانی بازی می‌کنند؟ ایراد این است که آدم سالمی هستم. نه پوکر بازم نه شرط بندم؛ نه جادوگر دارم و نه دلال. نه از بازیکن پول می‌گیرم نه دروغ می گویم. امثال من فقط به درد روز مردن می‌خورند که بگویند آدم خوبی بود. کسانی که سالم نیستند را همه دوست دارند! در جامعه ما آدم سالم را دوست ندارند مگر در روز مردن!

فکری درباره اینکه آیا مدیریت باشگاه از او مثل زمان سرمربیگری امیر قلعه نویی از او حمایت می‌کند؟ گفت: مدیریت دارد حمایت می‌کند ولی این فشارها روی مدیریت هم تاثیر می‌گذارد و تمرکزشان را بر هم می‌زند. فض، فضای ناجوانمردانه ای است. وقتی امتیاز نمی‌گرفتم می‌گفتند امتیاز نمی‌گیرد. حالا که امتیاز می‌گیریم می‌گویند چرا زیبا بازی نمی‌کنید. مثل قوم بنی اسرائیل شده‌ایم که هر کاری می‌کنیم بهانه می‌گیرند. با تمام وجود می جنگم. از تیم و بازیکنان راضی هستم. بازیکنان با تمام وجود تلاش می‌کنند. ایرادات را رفع می‌کنیم. اینها زمان می‌خواهند. چه قلعه نویی چه مربیان دیگر موفق بدون زمان موفق نبوده‌اند. به همه اینها زمان داده‌اند. مشکلات ساختاری که در استقلال است، نیاز به زمان دارد. امیدواریم که این اتفاق بیافتد. اگر من هم بروم و هرکس دیگری بیاید و ساختار درست نشود استقلال این مشکلات را خواهد داشت.

سرمربی استقلال درباره اظهارات منصوریان درباره صمد مرفاوی در یک برنامه تلویزیونی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم این مسائل تاثیری روی تیم نگذارد. منصوریان دوست خوب ما است و از روی دلسوزی این حرف را زده است. شاید احساس کرده اگر این بحث مطرح بشود بهتر است. به کادر فنی خودم اعتماد و اعتقاد دارم. مشکل خاصی نداریم. آنها دارند وقت می‌گذارند. به هر گوش ناشنوایی بگوییم شنوا می‌شود. همه می‌دانند که یک تیم شش تا هشت هفته زمان برای آماده سازی نیاز دارد. استراحت بین فصل هم ضروری است. این را من نمی گویم بلکه کسانی که سال‌ها در ورزش هستند به این نتیجه رسیده‌اند. ما این استراحت را نداشتیم. خیلی از مشکلات دیگر هم بوده است. من صبوری کردم و حرف نزدم. حرف نزدم می‌گویند چرا چیزی نمی‌گویم. حرف می زنم می‌گویند چرا حرف می زنی.

فکری در خصوص دیدار با پرسپولیس و اینکه آیا نگران باخت در این بازی نیست، تصریح کرد: جزو کسانی هستم که بیشترین آمار بازی در دربی را دارم. فوتبال برد و باخت دارد. ایراد تیم ما ساختار است که باید ساخته شود. ما حتی اگر دربی را ببریم فکر نمی‌کنم چیزی که بخواهم بلافاصله اتفاق بیافتد. یا حتی برعکس اگر ببازیم. برد و باخت در دربی برای هواداران مهم است ولی در مجموع نباید استقلال امسال را با تیم‌های دیگر مقایسه کنیم؛ استقلالی که چند سال است مشکلاتی را با خودش حمل می‌کند. این مشکل باید کم کم حل شود. خیلی از استقلالی‌ها از باخت ما بیشتر از پرسپولیسی‌ها خوشحال می‌شوند. ایراد این است که طرفداران ما طرفدار تیم استقلال نیستند بلکه طرفدار فرد و شخص هستند. این ما و استقلال را اذیت می‌کنند. اگر همه طرفدار تیم باشند و پشت سر پرچم استقلال باشند، این درست است. هیچکس بزرگ‌تر از باشگاه استقلال نیستیم.

سرمربی استقلال در پایان درباره وضعیت نادری و شجاعیان گفت: این دو بازیکن تمرین می‌کنند و امیدواریم زودتر به تیم اضافه شوند.