رئیس دفتر رئیس‌جمهوری طی یادداشتی حساب به مردم ایران با بیان اینکه «بابت همه رنج‌ها و مشقت‌ها و دشواری‌های این سال سخت از شما پوزش می‌طلبیم»، اظهار کرد: به مردم اطمینان می‌دهیم که ما نیز از این سختی‌ها فارغ نبودیم و با تمام توان کوشیدیم از آلام و مشکلات‌تان بکاهیم؛ یک روز زمان آن خواهد رسید که شرح حکمرانی در این سه سال سخت را با مردم بازگو کنیم و اطمینان داریم که آن روز مردم به کارِ کارستان رزمندگان و تلاشگران جبهه خودی در این جنگ فراگیر اقتصادی، افتخار خواهند کرد.

واعظی: بابت همه مشقت ها و دشواری های این سال سخت از مردم پوزش می‌طلبیم، به گزارش وقایع نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهوری طی یادداشتی حساب کاربری خود در اینستاگرام با اشاره به فرارسیدن سال ۱۴۰۰ شمسی نوشت:

«چو غنچه گر چه فروبستگیست کار جهان…تو همچو باد بهاری گره گشا می‌باش.

ملت شریف ایران

سالی دشوار و نفس‌گیر رو به پایان است. سالی که همگی در نبردی نابرابر در مقابل فشار حداکثری دشمنان ایران و کرونا صف‌آرایی کردیم و اگرچه زخم‌ها خوردیم، اما مغلوب نشدیم. سنگین‌ترین رژیم تحریمی در تاریخ جهان مدرن را به ما تحمیل کردند و ما اگرچه رنج کشیدیم، اما زانو نزدیم.

در سالی که بدخواهان‌مان و البته بیماری منحوس کرونا، به کشتن امید و نور برخاسته بودند، ما زندگی را برگزیدیم. ویروسی که پارسال میهمانی ناشناخته و ناخوانده تلقی می‌شد، امروز پشت سد مجاهدت‌های کادر درمان و همراهی شما مردم خوب، متوقف شده اما هنوز هم چموش و خطرناک در کمین کوچکترین غفلت‌مان نشسته است. روزهای سختی بر ما گذشت اما تاریخ ایران، مشحون از روزهایی است که فرزندان ایران،‌ ناممکن‌ها را ممکن کرده‌اند.

مثل امسال که همه ما دست در دست هم، به دنیا ثابت کردیم که وقتی باهم باشیم، نه کرونا، نه تحریم و نه هیچ دشمن دیگر توان شکستن‌مان را ندارد. این روزها که بگذرد، در تاریخ‌ها خواهند نوشت که فرزندان ایران،‌ سربلند و سروقامت، سال دشوار کرونا و تحریم را هم به سر رساندند و تسلیم دشمنی‌ها و سختی‌های زمانه نشدند.


حالا امروز در آستانه سال جدید امیدوارتر از همیشه‌ایم. فرقه جنایتکاری که در کاخ سفید، انتظار فروپاشی ایران عزیز را می‌کشید، امروز رفته است و ما مانده‌ایم. این البته سرنوشت همه دشمنان این مرز و بوم است. در جبهه تحریم،‌ امروز بیشتر از همیشه به پیروزی نهایی نزدیکیم و در جبهه کرونا با گام‌های شتابانی که به سوی واکسن ایرانی و خرید واکسن‌های خارجی برداشته‌ایم،‌ روزهای روشنی را پیش روی‌مان می‌بینیم. همه اینها به برکت ایستادگی، درایت و فهم بالای شما مردم عزیز بدست آمده است.

ما در دولت جمهوری اسلامی ایران، خاضعانه در مقابل شما سر تعظیم فرود می‌آوریم و قدردان‌تان هستیم. بابت همه رنج‌ها و مشقت‌ها و دشواری‌های این سال سخت از شما پوزش می‌طلبیم اما به شما اطمینان می‌دهیم که ما نیز از این سختی‌ها فارغ نبودیم و با تمام توان کوشیدیم از آلام و مشکلات‌تان بکاهیم. یک روز زمان آن خواهد رسید که شرح حکمرانی در این سه سال سخت را با شما بازگو کنیم و اطمینان داریم که آن روز به کارِ کارستان رزمندگان و تلاشگران جبهه خودی در این جنگ فراگیر اقتصادی، افتخار خواهید کرد.

فرا رسیدن سال ۱۴۰۰ بر یکایک شما مبارک باد. در این سال جدید، از درگاه خداوند، سلامتی، بهروزی و شادکامی همه شما عزیزان را مسئلت دارم.

ارادتمند و دوستدار همه شما
محمود واعظی».