به گزارش وقایع نیوز به نقل از ایرنا: وزیر امورخارجه ایران در تماس تلفنی امروز ( دوشنبه ) آرا آیوازیان همتای ارمنستانی خود گفت که تهران در دوره جدید برای توسعه همکاری‌های اقتصادی با ایروان آمادگی دارد. از وزارت امور خارجه، در تماس تلفنی امروز آرا آیوازیان وزیر امورخارجه جمهوری ارمنستان با محمدجواد ظریف وزیر […]

به گزارش وقایع نیوز به نقل از ایرنا: وزیر امورخارجه ایران در تماس تلفنی امروز ( دوشنبه ) آرا آیوازیان همتای ارمنستانی خود گفت که تهران در دوره جدید برای توسعه همکاری‌های اقتصادی با ایروان آمادگی دارد.

از وزارت امور خارجه، در تماس تلفنی امروز آرا آیوازیان وزیر امورخارجه جمهوری ارمنستان با محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه ایران، آخرین تحولات ارمنستان، منطقه و همکاری‌های دوجانبه مورد گفت وگو وتبادل نظر قرار گرفت.

وزیر امور خارجه ایران در این گفت وگو با اظهار تأسف از جنگ اخیر و ابراز همدردی با خانواده‌های کشته شدگان این جنگ، موضع جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تغییر ناپذیری مرزهای بین المللی و حساسیت کشورمان در این خصوص را مورد تاکید قرار داد.

ظریف خاتمه این مناقشه را زمینه ساز همکاری‌های چندجانبه کشورهای منطقه دانست و با ابراز خرسندی از توسعه همکاری‌های  اقتصادی بین بخش های خصوصی دو کشور، از آمادگی ایران برای توسعه همکاری‌های اقتصادی با ارمنستان در دوره جدید خبر داد.