به گزارش پایگاه خبری وقایع‌نیوز به نقل از خودروکار: شارژ کردن موبایل در خودرو به هر دلیلی می‌تواند اشتباهی بزرگ باشد. چرا؟

چرا نباید موبایل را از پورت فندک خودرو شارژ کنیم؟ سفر کردن یا گیر کردن در ترافیک باعث کم شدن باتری و در نهایت وادار راننده به شارژ گوشی بوسیله پورت USB در خودرو می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری وقایع‌نیوز به نقل از خودروکار: شارژ کردن موبایل در خودرو به هر دلیلی می‌تواند اشتباهی بزرگ باشد. چرا؟

پورت USB در وسیله نقلیه شما‌، احتمالا برق کمتری را نسبت به گوشی ارائه می‌دهد.

در نتیجه، گوشی ممکن است در هنگام شارژ خاموش یا بدتر از آن‌، به سختی شارژ شود.

موبایل شما می‌تواند نیروی زیادی را از باتری بگیرد‌، به ویژه اگر از پورت فندک شارژر برای شارژ استفاده کنید.

فندک شارژر می‌تواند تا ۱۰ آمپر را از باتری بگیرد.

درحالیکه اکثر شارژر‌ها از یک تا سه آمپر مصرف می‌کنند.

آسیب رسیدن به گوشی با شارژر فندکی

یک شارژر خراب یا آسیب دیده می‌تواند نیروی نامتناسب با دستگاه را تولید کند که موجب موج‌های ناگهانی یا افزایش شدید جریان شود که می‌تواند باعث ایجاد حرارت بیش از حد‌، آسیب به اجزای داخلی و در مواقع نادر‌، خرابی دستگاه شود.

شارژ کردن گوشی در حالی که در جاده هستید میتواند باتری ماشین را خالی کند. این مسئله برای کسانی که خودروی نو یا باتری‌های سالم دارند‌، مسئله ی بزرگی ایجاد نمی‌کند‌، اما اگر مدل خودرو پایین است باید از شارژ کردن تلفن همراه بوسیله ماشین اجتناب کنید.

از همه مهم تر، استفاده از تلفن همراه در وسیله نقلیه در حال استفاده خطرناک است‌، چراکه هرگاه چشم راننده به جای به غیر از جاده بیفتد و دست‌ها فرمان را رها کنند می‌تواند بسیار خطر آفرین باشد.